Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

Додадени 45 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: sw:Clermont-Ferrand)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{French commune
|name=Клермон Феран<br>[[ImageПодатотека:Blason ville fr ClermontFerrand (PuyDome).svg|80px]]<br>[[ImageПодатотека:clermont pierre carree.jpg|270px]]|
region=[[Оверњ (регион)|Оверњ]] (главен град) |
department=[[Пиј де Дом]]|
 
 
[[ImageПодатотека:Inauguration statue vercingétorix 3.JPG|left|250 px|thumb|Статуа на Верцингеторикс на главниот плоштад во градот]]
 
 
941.847

уредувања