Разлика помеѓу преработките на „Кано“

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: ko:카노)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
<div style="border: 1px solid #ccd2d9; background: #f0f6fa; text-align: left; padding: 0.5em 1em; text-align: center;"><!-- start of slate grey box -->
 
[[ImageПодатотека:Locator Map Kano-Nigeria.png|200px|Местоположбата на Кано во Нигерија]]
 
<big>'''Кано, Нигерија''' [[ImageПодатотека:Flag_of_Nigeria.svg|25px|Нигерија]]</big>
 
<table style="background: transparent; text-align: left; table-layout: auto; border-collapse: collapse; padding: 0; font-size: 100%;" cellspacing="0" cellpadding="0">
941.847

уредувања