Разлика помеѓу преработките на „Ирокези“

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: mg:Irôkoay)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Етничка група
|група= Ирокези<br/>''Haudenosaunee''
|слика= [[ImageПодатотека:Flag of the Iroquois Confederacy.svg|center|135px]]
|вкупен= околу '''125,000'''<br/>{{smaller|(80,000 во САД<br/>45,000 во Канада)}}
|регион1 = {{flagcountry|Canada}}<br/><span style="padding-left:2.25em;"><small>(јужен [[Квебек]],&nbsp;јужно [[Онтарио]])</small></span>
941.847

уредувања