Разлика помеѓу преработките на „Избори на Филипините“

с
Бот менува: Category -> Категорија
(Нова страница: {{политики на Филипините}} '''Филипините имаат повеќепартиски систем.''' Филипинците на нац...)
 
с (Бот менува: Category -> Категорија)
*[http://www.i-site.ph/Databases/ElectionFiles/FastFacts/ElectionResults/commonwealth.html Election Files]
 
[[CategoryКатегорија:политики на Филипините ]]
[[en:Elections in the Philippines]]
941.847

уредувања