Разлика помеѓу преработките на „Иван V (Русија)“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
| name = Иван V
| title ='''Цар на цела Русија'''
| image =[[ImageПодатотека:IvanV.jpg|180px]]
| caption =
| reign = [[7 мај]] [[1682]] - [[8 февруари]] [[1696]]
941.847

уредувања