Ентре Риос (покраина): Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Менува: ko:엔트레리오스 주)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{Infobox Province AR|
province = Ентре Риос (Entre Ríos)|
image_flag = [[ImageПодатотека:Flag of Entre Ríos.svg|200px]] |
capital = [[Парана (река)|Парана]]|
area = 78,781|
governor = [[Серхио Урибари]]|
demonym = ''Ентрерианец (Entrerriano)''|
image_map = [[ImageПодатотека:Provincia de Entre Ríos, Argentina.png|310px]]|
comments =
|iso3166_2=E
941.847

уредувања