Разлика помеѓу преработките на „Европска вселенска агенција“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: ms:Agensi Angkasa Eropah)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
*[http://europa.eu.int/comm/space/themes/strategy_space_en.html Европска вселенска стратегија
*[http://www.spacefellowship.com/News/?cat=51 Европска вселенска агенција]
[[ImageПодатотека:ESA-членки-map.png|thumb|right|300px|{{legend|#000080|Земји членки на ЕСА}}{{legend|#0080FF|Земји членки на ЕЦС}}|]]
{{Commons}}
{{НВП}}
941.847

уредувања