Дундгови (покраина): Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
Нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
== Административна поделба ==
[[ImageПодатотека:Mongolia Dundgovi sum map mk.png|thumb|left|250px|Областите во Дундгови]]
{{Clear}}
{| class="wikitable"
941.847

уредувања