Разлика помеѓу преработките на „Делун“

Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Category -> Категорија
(Креирана страница со: '''Делун''' ({{lang-mn|Дэлүүн}}) е област во Монголија во покраината Бајан-Олги. {{Области …)
 
с (Бот менува: Category -> Категорија)
{{coord|47|52|01|N|90|42|02|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
 
[[CategoryКатегорија:Градови во Монголија]]
[[CategoryКатегорија:Области во Монголија]]
 
{{Монголија-гео-никулец}}
941.847

уредувања