Дариј III: Разлика помеѓу преработките

Додадени 15 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: sh:Darije III)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
| name = Дариј III
| title = [[Шах]] на Персија
| image =[[ImageПодатотека:Meister der Alexanderschlacht 003.jpg|300px]]
| caption =''детал со Дариј III од [[Александров мозаик|Александровиот мозаик]]''
| reign =
941.847

уредувања