Географија на Црна Гора: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Category -> Категорија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
с (Бот менува: Category -> Категорија)
Поголемиот дел од Црна Гора е планински со високи врвови покрај границите со Србија и Албанија. Мал рамничарски дел има над Подгорица и покрај приморјето. Најниска надморска височина е во долината на реката [[Зета]]. Еден од позначајните црногорски врвови е [[Боботов Кук]] со висина од 2.522 метри.
 
[[CategoryКатегорија:Географија на Црна Гора| ]]
 
 
941.847

уредувања