Разлика помеѓу преработките на „Географија на Нов Зеланд“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:nzkarta.PNG|right|Карта на Нов Зеланд]][[ImageПодатотека:topography_of_new_zealand.jpg|thumb|300px|Топографија на Нов Зеланд]]
'''Местоположба:'''
[[Океанија]], острови во јужниот [[Пацифик]], југоисточно од [[Австралија]]
941.847

уредувања