Јомкипурска војна: Разлика помеѓу преработките

Додадени 60 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: uk:Війна Судного дня)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
|territory=
|result= [[Женевска конференција (1973)]]
|combatant1= <br> [[ImageПодатотека:Flag of Israel.svg|22x20px]] [[Израел]]
|commander1=<br> [[ImageПодатотека:Flag of Egypt.svg|22x20px]] [[Египет]] <br> [[ImageПодатотека:Flag of Syria.svg|22x20px]] [[Сирија]] <br> [[ImageПодатотека:Flag of Iraq.svg|22x20px]] [[Ирак]]
|commander2=
|strength1=
941.847

уредувања