Разлика помеѓу преработките на „Вештерки“

Додадени 39 бајти ,  пред 10 години
с
Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека
с (Бот менува: Category -> Категорија, Image -> Податотека)
{{Окултизам}}
[[ImageПодатотека:Baldung Hexen 1508 kol.JPG|thumb|right|Ханс Балдунг Гриен: Вештерки. Дрворез, 1508 г.]]
{{Otheruses|Вештерки (појаснување)}}
 
 
 
[[CategoryКатегорија:Окултизам]]
[[CategoryКатегорија:Вештерки]]
 
{{Link FA|uk}}
941.847

уредувања