Разлика помеѓу преработките на „Вестминстер“

Додадени 30 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{otheruses}}
[[Слика:westminster-lokacija.png|thumb|right|250px|Местоположбата на Вестминстер во рамките на [[Голем Лондон]]]]
[[ImageПодатотека:Houses_of_parliament_dusk.jpg|thumb|right|250px|Британскиот парламент]]
[[ImageПодатотека:1593 Norden's map of Westminster surveyed and publ 1593 (1).jpg||right|thumb|250px|Вестминстер во 1593 год.]]
'''Вестминстер''' ([[англ.]] ''Westminster'') е реон во [[Централен Лондон]], [[Англија]], кој се наоѓа во рамките на [[Град Вестминстер]]. Тука се наоѓа [[Вестминстерска палата|Вестминстерската палата]] како и [[Британски парламент|Британскиот парламент]].
 
941.847

уредувања