Разлика помеѓу преработките на „Вест (дневен весник)“

с
Бот менува: Image -> Податотека, Октомври -> октомври
(+ template)
с (Бот менува: Image -> Податотека, Октомври -> октомври)
{{Infobox Newspaper |
name = Вест |
image = [[ImageПодатотека:vest-naslovna.jpg|175px|border]] |
caption = Насловна страница |
type = Дневен весник|
political = [[неутрален]] |
circulation = 35.000 <small>(Јануари 2007)</small> |
headquarters = 11 Октомвриоктомври бр.32 Скопје |
editor = [[Горан Михајловски]] |
website = [http://www.vest.com.mk Online едиција] |
941.847

уредувања