Разлика помеѓу преработките на „Бајанмонх, Хенти“

Додадени 12 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Category -> Категорија
с (Бот Додава: en:Bayanmönkh, Khentii)
с (Бот менува: Category -> Категорија)
{{coord|46|53|58|N|109|45|41|E|display=title|region:MN_type:city_source:GNS-enwiki}}
 
[[CategoryКатегорија:Области во Монголија]]
 
{{Mongolia-geo-stub}}
941.847

уредувања