Разлика помеѓу преработките на „Ацтечка митологија“

Додадени 30 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: cite book -> цитирана книга, Category -> Категорија
с (Бот менува: cite book -> цитирана книга, Category -> Категорија)
 
== Референци==
* {{citeцитирана bookкнига|last=Boone |first=Elizabeth H. (Ed.) |year=1982 |title=The Art and Iconography of Late Post-Classic Central Mexico |publisher=[[Dumbarton Oaks]] |location= Washington, D.C. |isbn=0-88402-110-6}}
 
 
{{Ацтеки-никулец}}
 
[[CategoryКатегорија:Ацтечка религија и митологија]]
 
[[bg:Ацтекска митология]]
941.847

уредувања