Разлика помеѓу преработките на „Амазономахија“

Додадени 15 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: pt:Amazonomaquia)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
 
[[ImageПодатотека:Amazonomachia Pio-Clementino Inv896.jpg|center|700px]]
 
==Видете исто така==
941.847

уредувања