Разлика помеѓу преработките на „Александар Турунџев“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
 
==Надворешни врски==
[[ImageПодатотека:Alexandar-Turundzhev-Grave.JPG|мини|десно|250п|Гробот на Александар Турунџев во Битола]]
*[http://www.makedonskosonce.com/broevis/2002/sonce429/Tekst38.htm Македонија ќе биде слободна!]
 
941.847

уредувања