Разлика помеѓу преработките на „Административна поделба на Аргентина“

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: cs:Provincie Argentiny)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[Аргентина]] има вкупно 24 провинции.
[[ImageПодатотека:Argentina.geohive.gif|thumb|десно|350px|Административна поделба на Аргентина.]]
 
*[[Буенос Аирес (провинција)|Буенос Аирес]]
941.847

уредувања