Џорџ Ромни: Разлика помеѓу преработките

Додадени 30 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот Додава: pt:George Romney)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
[[ImageПодатотека:George Romney - Portrait de l'artiste.jpg|thumb|right|220px|Автопортрет на Џорџ Ромни ([[Лувр]], [[Париз]]). Некои стручњаци сметаат дека тој не е нејзиниот автор.]]
[[ImageПодатотека:George Romney - Lady Hamilton (as a Bacchante) 3.jpg|thumb|220px|right|[[Ема Хамилтон]] како менада, 1785]]
'''Џорџ Ромни''' ([[англ.]] ''George Romney''), ([[26 декември]] [[1734]] – [[15 ноември]] [[1802]]) бил истакнат [[Англија|англиски]] [[портрет]]ист.
 
941.847

уредувања