Разлика помеѓу преработките на „Соборна џамија (Исфахан)“

Нема измена во големината ,  пред 10 години
с
Бот менува: кој што -> којшто, сеуште -> сѐ уште
(+coord)
с (Бот менува: кој што -> којшто, сеуште -> сѐ уште)
}}
 
'''Џамијата Jamé''' е [[џамија]] која се наоѓа во [[Исфахан]], [[Иран]]. Била изградена во 771 година, и низ времето била на неколку пати рушена и оштетувана и повторно реконструирана. Ова е една од најстарите џамии во иран којкојшто штосѐ сеуштеуште опстојува.
{{Шаблон:Џамија никулец}}
941.847

уредувања