Њуфаундленд и Лабрадор: Разлика помеѓу преработките

с
Бот менува: Image -> Податотека
с (Бот менува: Image -> Податотека)
|-
| '''Официјален Тартан'''
|[[ImageПодатотека:newfoundland.jpg|center|70px]]
|-
| '''Грб'''
| [[ImageПодатотека:Greatsealofnewfoundland.jpg|center|70px]]
|-
| '''Oфицијанло логo'''
| [[ImageПодатотека:Logo-NFLD.jpg|center|100px]]
|}
 
*Главен [[град]]: [[Сент Џонс]] ([[Англиски јазик|англиски]]: St.John's)
 
[[ImageПодатотека:Colonialbuilding.jpg|left|300px|thumb|[[Колонијална зграда]]]]
[[ImageПодатотека:Cooks Karte von Neufundland.jpg|thumb|лево|300px|Карта од 1775 од [[Џејмс Кук]]]]
[[Слика:дреттт.jpg|thumb|лево|300px|Еден од многуте прекрасни пејсажи]]
[[Слика:ѕаливлбд.jpg|thumb|лево|300px|Поглед на еден залив во Лабрадор]]
941.847

уредувања