Разлика помеѓу преработките на „Њутн (единица)“

Додадени 12 бајти ,  пред 12 години
с
Бот менува: Category -> Категорија
с (Бот Додава: ur:نیوٹن)
с (Бот менува: Category -> Категорија)
: '''1''' '''N''' = '''1''' '''kg × m &times; s<sup>-2</sup>'''
 
[[CategoryКатегорија:Единици]]
 
[[af:Newton]]
941.847

уредувања