Разлика помеѓу преработките на „Љубомир Фрчкоски“

Додадени 15 бајти ,  пред 11 година
с
Бот менува: Image -> Податотека
(с)
с (Бот менува: Image -> Податотека)
{{внимание}}
[[ImageПодатотека:Frcko.jpg|thumb|250px|right|Љубомир Д. Фрчкоски]]
'''Љубомир Данаилов Фрчкоски''', (р. на [[2 декември]] [[1957]] во [[Скопје]]), македонски политичар и кандидат на [[СДСМ]] за [[Претседател на Република Македонија]] на изборите одржани на [[22 март]] [[2009]].<ref>http://www.bbc.co.uk/macedonian/news/story/2009/01/090127_sdsm_frcko.shtml</ref> Фрчкоски е професор по [[меѓународно јавно право]] и меѓународни односи на [[Правниот факултет во Скопје]], [[Универзитет Св. Кирил и Методиј]]- Скопје, Република Македонија.
 
941.847

уредувања