Разлика помеѓу преработките на „Љубиша Георгиевски“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
с
Бот менува: двеста -> двесте
с
с (Бот менува: двеста -> двесте)
Како театарски режисер, има поставено преку 160 постановки во Република Македонија, [[Србија]], [[Хрватска]], [[Босна и Херцеговина]], [[Словенија]], [[Бугарија]], [[Романија]], [[Полска]] и други држави, како и четири постановки во [[САД]], каде на универзитетите во Јужна [[Калифорнија]] и [[Тексас]] предавал теорија на театарот и актерска игра. Неговите претстави се играат на повеќе од десет јазици и истите гостувале ширум [[Европа]], од кои позначајни гостувања се во [[Москва]] и [[Виена]].
 
Досега има објавено десеттина книги. Како филмски режисер има режирано четири филма. Како новинар има напишано преку двестадвесте авторски колони во „Дневник”.
 
==Награди==
941.847

уредувања