Јат Ервејс: Разлика помеѓу преработките

Додадени 72 бајти ,  пред 13 години
с
Бот менува: Category -> Категорија
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: hr:Jat Airways)
с (Бот менува: Category -> Категорија)
|}
</center>
[[CategoryКатегорија:Јат Ервејс]]
[[CategoryКатегорија:Авиокомпании во Србија]]
[[CategoryКатегорија:Членки на ИАТА]]
[[CategoryКатегорија:Авиокомпании основани во 1927]]
[[CategoryКатегорија:Членки на Асоцијацијата на европски авиокомпании]]
[[CategoryКатегорија:Авиокомпании на распаднати држави]]
 
[[de:JAT Airways]]
941.847

уредувања