Феникс (појаснување): Разлика помеѓу преработките

с
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
сНема опис на уредувањето
сНема опис на уредувањето
{{појаснување}}
*[[Феникс|Феникс]] - (митолошка птица)]]
*[[Феникс (Аризона)|Феникс]] (главниот- главен град на сојузната држава [[Аризона]] во [[САД)]]
 
[[Категорија:Појаснувања]]
6.582

уредувања