Разлика помеѓу преработките на „1772“

Додадени 8 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Менува: ar:ملحق:1772; козметичке промене
с (Бот Додава: ur:1772ء)
с (Бот Менува: ar:ملحق:1772; козметичке промене)
== Починале ==
 
*[[29 март]] - [[Емануел Сведенборг]], [[Шведска|шведски]] [[наука|научник]], [[философ]], [[мистицизам|мистик]] и [[теологија|теолог]].
 
[[Категорија:18 век|71772]]
[[am:1772 እ.ኤ.አ.]]
[[an:1772]]
[[ar:ملحق:1772]]
[[ast:1772]]
[[az:1772]]