Разлика помеѓу преработките на „Обединување на Германија“

нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: en:Unification of Germany)
==== Користена литература ====
*„Историја“ од Јорданка Патковиќ.
 
[[Категорија:Историја на Германија]]
 
[[bg:Обединение на Германия (1871)]]