Википедија:Правно одрекување: Разлика помеѓу преработките

с
сменета категорија во Категорија:Википедија:Одрекување од одговорност
с (Бот Додава: bs, el, hi, ig, it, ksh, roa-tara Менува: ru)
с (сменета категорија во Категорија:Википедија:Одрекување од одговорност)
'''Ништо на Wikipedia.org или на било кој проект на [[Викимедија Фондација]]та треба да биде сфатено како обид да се понуди или даде правно мислење или на било кој начин сфатено како ангажман во практикувањето на [[право]].'''
 
[[Категорија:Википедија:УсловиОдрекување наод употребаодговорност|*]]
 
[[bs:Wikipedia:Wikipedia ne daje pravne savjete]]