Википедија:Медицинско одрекување: Разлика помеѓу преработките

с
сменета категорија во Категорија:Википедија:Одрекување од одговорност
с (сменета категорија во Категорија:Википедија:Одрекување од одговорност)
'''Ништо на Wikipedia.org или на било кој проект од [[Викимедија Фондација]]та треба да биде сфатено како обид да се понуди или даде медицинско мислење или на било кој начин сфатено како ангажман во практикувањето на [[медицина]].'''
 
[[Категорија:Википедија:УсловиОдрекување наод употребаодговорност|*]]
 
[[ast:Uiquipedia:Avisu médicu]]