Разлика помеѓу преработките на „6 декември“

Додадени 19 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: li:6 december
с (Бот Додава: myv:Ацамковонь 6 чи)
с (Бот Додава: li:6 december)
{{Месеци}}
[[Категорија:Годишни денови|c06]]
 
[[mhr:6 чатлама]]
 
[[af:6 Desember]]
[[la:6 Decembris]]
[[lb:6. Dezember]]
[[li:6 december]]
[[lmo:06 12]]
[[lt:Gruodžio 6]]
[[lv:6. decembris]]
[[mhr:6 чатлама]]
[[ml:ഡിസംബര്‍ 6]]
[[mr:डिसेंबर ६]]
1.760

уредувања