Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Одземен 1 бајт ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
с
с
 
'''Reise Reise (патување патување)''' е шестиот албум на [[Рамштајн]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
 
 
# Reise, Reise
13.850

уредувања