Разлика помеѓу преработките на „Тракиски јазик“

Додадени 22 бајти ,  пред 11 година
с
Бот Додава: ca:Traci (llengua); козметичке промене
с (Бот Додава: ast:Traciu)
с (Бот Додава: ca:Traci (llengua); козметичке промене)
 
{{ИЕ-јазик-никулец}}
 
 
[[Категорија:Индоевропски јазици]]
[[ast:Traciu]]
[[bg:Тракийски език]]
[[ca:Traci (llengua)]]
[[de:Thrakische Sprache]]
[[en:Thracian language]]