Разлика помеѓу преработките на „Температура на самозапалување“

нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: Температура на самозапалување на некоја супстанца претставува најниската температур...)
 
* [http://www.fire.nist.gov/bfrlpubs/fire03/art015.html Analysis of Effective Thermal Properties of Thermally Thick Materials].
 
[[Category:Chemical propertiesХемија]]
[[Category:Fire]]
 
[[ar:درجة حرارة الاشتعال الذاتي]]