Разлика помеѓу преработките на „Помош:Разговорна страница“

с
с (robot Dodaje: cs, en, no, sk Mijenja: fa, pt, tt, zh)
 
== Други забелешки ==
* Освен специјалните страници, сите именски простори имаат соодветен именски простор за разговор. Сите страни во именскиот простор за разговор имаат префикс ''Разговор:'' пред името на соодветната статија. Пример, страниците за разговор од главниот именскиот простор имаат префикс ''Разговор:'', а за личните странистраници ''Корисник_РазговорРазговор_со_корисник:''.
 
* [[Спам|Спамирањето]] е крајно непрепорачливо.