Разлика помеѓу преработките на „Родос (град)“

Додадени 7 бајти ,  пред 11 година
с
с (Бот Додава: uk:Родос (місто))
с (Бот Менува: hu:Rodosz (település), no:Rhodos (by))
[[he:רודוס (עיר)]]
[[hr:Rodos (grad)]]
[[hu:Rodosz (várostelepülés)]]
[[id:Rhodes (kota)]]
[[it:Rodi (città)]]
[[nl:Rodos (stad)]]
[[nn:Ródos by]]
[[no:Rhodos (by)]]
[[pl:Rodos (miasto)]]
[[ru:Родос (город)]]
708

уредувања