Разлика помеѓу преработките на „Reise, Reise“

Додадени 2 бајти ,  пред 15 години
с
нема опис на уредувањето
с
 
с
[[Image:Reise Reise.jpg|thumb|180px|SehnsuchtReise Reise постер]]
 
'''Reise Reise (патување патување)''' е шестиот албум на [[Рамштајн]] и е издаден во [[2004]]. Албумот ги има следните 11 песни:
13.850

уредувања