Прасловенски јазик: Разлика помеѓу преработките

с
Бот Менува: pt:Língua protoeslava
[непроверена преработка][непроверена преработка]
с (Бот Додава: pt:Língua proto-eslava)
с (Бот Менува: pt:Língua protoeslava)
[[no:Urslavisk]]
[[pl:Język prasłowiański]]
[[pt:Língua proto-eslavaprotoeslava]]
[[ro:Limba slavă veche]]
[[ru:Праславянский язык]]
708

уредувања