Разлика помеѓу преработките на „Денис Мењшов“

Додадени 83 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|улога = возач
|вид на возач = сестран
|аматерски години =
|аматерски клубови =
|професионални клубовигодини = 2000-2004 [[Банесто]]<br> 2005- [[Рабобанк]]
|професионални клубови = [[Банесто]]<br> [[Рабобанк]]
|значајни победи = [[Податотека:Jersey gold.svg|20px]] Трка околу Шпанија (2005, 2007), 4 етапи<br>[[Податотека:Jersey pink.svg|20px]] Трка околу Италија (2009), 2 етапи<br>Трка околу Франција, 1 етапа
: [[Податотека:Jersey white.svg|20px]] Младинска калсификација (2003)