Разлика помеѓу преработките на „МедијаВики:Welcomecreation“

с
сменета 1 викиврска
(„добредојдовте“ --> „добре дојдовте“)
с (сменета 1 викиврска)
|--
|[[Image:Crystal Clear app lphoto.png|left|40px]]
|Добредојдени сте да [[SpecialВикипедија:UploadПодигни датотека|подигнувате]] и [[Помош:Како_да_уредам_страница#.D0.A1.D0.BB.D0.B8.D0.BA.D0.B8|внесувате слики во статиите]], но важно е да ги почитувате [[Википедија:Подигнување на слики|правилата за употреба на слики]] и да ги [[Википедија:Авторски права|почитувате авторските права на создавачот]].
|--
|[[Image:Crystal Clear app amor.png|left|40px]]