Разлика помеѓу преработките на „Бостон Селтикс“

Нема измена во големината ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
|генерален менаџер = Дани Аинг
|тренер = Глен “Док“ Риверс
|шампиониШампиони = '''17''' ([[1957]], [[1959]], [[1960]], [[1961]], [[1962]], [[1963]], [[1964]], [[1965]], [[1966]], [[1968]], [[1969]], [[1974]], [[1976]], [[1981]], [[1984]], [[1986]], [[2008]])
|конф титули = '''20''' ([[1957]], [[1958]], [[1959]], [[1960]], [[1961]], [[1962]], [[1963]], [[1964]], [[1965]], [[1966]], [[1968]], [[1969]], [[1974]], [[1976]], [[1981]], [[1984]], [[1985]], [[1986]], [[1987]], [[2008]])
|див титули = '''27''' ([[1957]], [[1958]], [[1959]], [[1960]], [[1961]], [[1962]], [[1963]], [[1964]], [[1965]], [[1972]], [[1973]], [[1974]], [[1975]], [[1976]], [[1980]], [[1981]], [[1982]], [[1984]], [[1985]], [[1986]], [[1987]], [[1988]], [[1991]], [[1992]], [[2005]], [[2008]], [[2009]])