Џон Далтон: Разлика помеѓу преработките

Додаден 101 бајт ,  пред 12 години
нема опис на уредувањето
(с)
Нема опис на уредувањето
[[Категорија:Англиски хемичари]]
[[Категорија:Англиски физичари]]
 
[[Категорија:Родени во 1766]]
[[Категорија:Починати во 1844]]