Разлика помеѓу преработките на „Комунистичка партија на Советскиот Сојуз“

с
[[ru:Коммунистическая партия Советского Союза]]
[[sah:Сэбиэскэй сойуус коммунист партията]]
[[simple:Communist Party of the Soviet Union]]
[[sk:Komunistická strana Sovietskeho zväzu]]
[[sl:VKP(b)]]
374

уредувања