Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

Одземени 25 бајти ,  пред 11 година
с
Отстрането уредувањето на 188.4.221.253 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT
с (Отстрането уредувањето на 188.4.221.253 (разговор), вратено на последната верзија на TXiKiBoT)
|date-density=2006 }}
 
'''Клермон Феран''' '''MACEDONIA IS GREEK''' ({{lang-fr|Clermont-Ferrand}}) е град и општина во [[Франција]],сместен во регионот [[Оверњ]],со популација од 140,700 (2006). Во пошироката градска зона живеат над 410.000 жители (1999 цензус).
 
 
44

уредувања