Разлика помеѓу преработките на „Клермон-Феран“

Додадени 25 бајти ,  пред 11 година
нема опис на уредувањето
с (Бот Додава: war:Clermont-Ferrand)
|date-density=2006 }}
 
'''Клермон Феран''' '''MACEDONIA IS GREEK''' ({{lang-fr|Clermont-Ferrand}}) е град и општина во [[Франција]],сместен во регионот [[Оверњ]],со популација од 140,700 (2006). Во пошироката градска зона живеат над 410.000 жители (1999 цензус).
 
 
Анонимен корисник