Ладислав Палфи: Разлика помеѓу преработките

Додадени 37 бајти ,  пред 14 години
нема опис на уредувањето
[непроверена преработка][непроверена преработка]
Нема опис на уредувањето
Нема опис на уредувањето
Ладислав Палфи (роден во [[Суботица]], [[8 ноември]] [[1924]] година, умрел во [[Скопје]], [[13 февруари]] [[2008]] година) е еден од првите пијанисти[[пијанист|и]] кои ги поставуваат основите на професионалниот [[пијанизам]] во [[Македонија]].
 
==Референци==
179

уредувања