Разлика помеѓу преработките на „Владимир Картов“

Додадени 24 бајти ,  пред 11 година
без извори
с (никулец)
 
(без извори)
{{без извори}}
'''Проф. д-р Владимир И. Картов''' ([[1935]], {{роден во|Смоквица|Гевгелиско}}).